Urugwaj rozbił gospodarzy mundialu! Arabia Saudyjska pokonała Egipt, 45-letni El-Hadary obronił jedenastkę! [VIDEO]

CP DC Press/Shutterstock
Reprezentacja Urugwaju pokonała Rosję 3:0 (2:0) i z pierwszego miejsca w grupie A awansowała do 1/8 finału mundialu.
Mecz dobrze zaczął się dla Urugwajczyków, którzy już w 10. minucie objęli prowadzenie. Gola z rzutu wolnego zdobył Luis Suarez.
Kilkanaście minut później było już 2:0 dla Urugwaju. Piłka odbiła się od Czeryszewa i wpadła do rosyjskiej bramki. Chwilę później mogło być już 3:0, ale Suarez zmarnował doskonałą okazję.
Rosjanie w kolejnych minutach sami skomplikowali sobie dodatkowo ten mecz. Smolnikow bowiem obejrzał drugą żółtą kartkę i w konsekwencji opuścił plac gry.
W końcówce meczu Cavani strzelił gola, ustalając wynik spotkania na 3:0 dla Urugwaju. Urugwajczycy zakończyli fazę grupową na pierwszym miejscu w grupie A. Rosjanie zajęli drugie i także mogą cieszyć się z awansu do dalszej fazy.
* * * * *
 * * * * *
W drugim meczu grupy A Egipt przegrał z Arabią Saudyjską 1:2 (1:1). Obie drużyny już przed spotkaniem nie miały szansy na awans.
W 23. minucie prowadzenie objęli Egipcjanie. Gola zdobył Mohamed Salah, który urwał się obrońcy po długim podaniu i wpakował piłkę do siatki.
Kilka minut przed przerwą Saudyjczycy mogli wyrównać, ale nie wykorzystali rzutu karnego. Strzał świetnie obronił 45-letni El-Hadary.
Co nie udało się wtedy, udało się w doliczonym czasie gry w pierwszej połowie. Kolejną jedenastkę Saudyjczyków tym razem wykorzystał Salman Al Faraj.
W końcówce spotkania Saudyjczycy zdobyli zwycięskiego gola. Jego strzelcem był Salem Al Dawsari. Ostatecznie Arabia Saudyjska zajęła trzecie miejsce w grupie, a Egipt - ostatnie.