Valencia uratowała remis w Eibar

Yuri Turkov/Shutterstock
Piłkarze SD Eibar zremisowali przed własną publicznością z Valencia CF 1:1 (1:0) w drugim niedzielnym spotkaniu piętnastej kolejki hiszpańskiej Primera Division.

Na Estadio Municipal de Ipurua gospodarze objęli prowadzenie tuż przed przerwą. Znakomitą szarżą po prawej stronie boiska popisał się Ander Capa i po jego zagraniu w pole karne z bliska wepchnął piłkę do bramki Sergio Enrich.

Kiedy dziewiętnaście minut po zmianie stron Argentyńczyk Lucas Orban spowodował rzut karny i ujrzał zarazem czerwoną kartkę, wydawało się, że los przyjezdnych jest przesądzony. "Jedenastkę" zmarnował jednak Saul Berjon i to zemściło się w samej końcówce zawodów.

Pięć minut przed upływem regulaminowego czasu gry David Junca niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki, ratując tym samym remis "Nietoperzom", którzy przesunęli się na ósme miejsce w tabeli. Ekipa z Kraju Basków z takim samym dorobkiem punktowym, ale gorszą różnicą bramek jest na dziesiątej pozycji.