Valencia wygrała na wyjeździe z Getafe

charnsitr / shutterstock.com
Girona FC uległa u siebie Valencia CF 2:3 (1:1) w drugim niedzielnym meczu 27. kolejki hiszpańskiej Primera Division.
Na Estadi Montilivi prowadzenie "Nietoperzom" zapewnił po niespełna kwadransie gry Goncalo Guedes. Portugalczyk zaskoczył golkipera gospodarzy płaskim strzałem w długi róg. Osiem minut później wyrównał uderzeniem głową Jonas Ramalho.
Osiem minut po zmianie stron precyzyjnym strzałem z dystansu popisał się Dani Parejo i goście odzyskali przewagę. Siedem minut przed końcem Urugwajczyk Cristhian Stuani wykorzystał podyktowany rzut karny i miejscowi ponowie odrobili straty. Losy konfrontacji rozstrzygnął w ostatniej minucie Ferran Torres, wpisując się na listę strzelców w sytuacji sam na sam z bramkarzem.
"Nietoperze", którzy kończyli zawody w osłabieniu, po ósmej wygranej w sezonie awansowali na szóste miejsce w tabeli. Zespół z Katalonii natomiast doznał dziesiątej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostał na czternastej lokacie w klasyfikacji.