Valencia zakończyła sezon zwycięstwem

LevanteMedia / shutterstock.com
Piłkarze Valencii CF pokonali przed własną publicznością Deportivo La Coruna 2:1 (1:0) w niedzielnym meczu 38. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy.
Na Estadio Mestalla pierwszego gola strzelił Simone Zaza. Włoski napastnik w 28. minucie pewnym uderzeniem pokonał golkipera rywali.
Po zmianie stron prowadzenie podwyższył gospodarze. W 77. minucie Goncalo Guedes wykorzystał dośrodkowanie Luciano Vietto i precyzyjnym strzałem w prawy górny róg wpakował futbolówkę do siatki.
Jedynego gola na rzecz ekipy przyjezdnej strzelił Lucas Perez, który w 80. minucie po podaniu Adriana płaskim strzałem umieścił piłkę w bramce.
Ekipa "Nietoperzy" zajmuje obecnie czwarte miejsce w ligowej tabeli i ma na koncie 73 punkty. Deportivo już kilka kolejek temu zapewniło sobie spadek do niższej ligi.