VfL Wolfsburg wywalczył awans po szalonym meczu. Osiem goli w Hallescher

Michele Morrone / shutterstock.com
Hallescher FC uległ u siebie VfL Wolfsburg 3:5 (3:3, 1:1) w przedostatnim poniedziałkowym spotkaniu 1/32 finału rozgrywek o Puchar Niemiec.
Na Erdgas Sportpark prowadzenie gospodarzom zapewnił dwie minuty przed przerwą kapitalnym uderzeniem z dystansu Felix Drinkuth. Niespełna 60 sekund później wyrównał jednak płaskim strzałem z pola karnego Holender Wout Weghorst.
Cztery minuty po zmianie stron drugiego gola dla gości zdobył uderzeniem zza linii pola karnego Yannick Gerhardt, a drugą asystę zaliczył Brazylijczyk Joao Victor. Osiem minut później straty odrobił strzałem głową Sebastian Mai, ale dwadzieścia minut przed końcem byłych mistrzów Niemiec przybliżył do awansu trafieniem z bliska Brazylijczyk William.
Nie był to jednak koniec emocji. Niżej notowani piłkarze z Halle zdołali jeszcze skutecznie odpowiedzieć w doliczonym czasie gry za sprawą Mathiasa Fetscha.
Osłabione w dogrywce "Wilki" pokazały jednak charakter i zdobyły kolejne dwie bramki. Najpierw celnie przymierzył głową Robin Knoche, a dwie minuty później losy konfrontacji rozstrzygnął płaskim uderzeniem Chorwat Josip Brekalo.
Łukasz Karyniewski12 Aug 2019 · 21:23