Villarreal wyszarpał zwycięstwo nad Deportivo Alaves w meczu wyjazdowym

Bukharev Oleg/Shutterstock
Deportivo Alaves Vitoria uległo u siebie Villarreal CF 1:2 (0:1) w trzecim sobotnim meczu 21. kolejki rozgrywek hiszpańskiej Primera Division.
Na Estadio Mendizorrotza prowadzenie przyjezdnym do przerwy zapewnił strzałem z bliska Kolumbijczyk Carlos Bacca, któremu precyzyjnie zagrał w pole karne Moi Gomez.
Dziesięć minut przed końcem wyrównał uderzeniem w krótki róg Joselu, któremu kapitalnie podawał na wolne pole Lucas Perez. Losy konfrontacji rozstrzygnął minutę przed końcem Fran Nino, wykorzystując sytuację sam na sam po asyście Manuela Triguerosa.
"Submarinos" po dziewiątym zwycięstwie w sezonie awansowali na siódme miejsce w tabeli. Zespół z Kraju Basków doznał natomiast dziesiątej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostał na czternastej lokacie w klasyfikacji.