Virgil van Dijk wybrał wymarzoną piątkę piłkarzy z Premier League. Musiał pominąć graczy Liverpoolu

Virgil van Dijk wybrał wymarzoną piątkę piłkarzy z Premier League. Musiał pominąć graczy Liverpoolu
viewimage / Shutterstock.com
Autor: Mateusz Jagniaciak 5 kwi 2020 | 16:22
Virgil van Dijk został poproszony o stworzenie pięcioosobowego składu spośród piłkarzy Premier League z wyjątkiem tych, którzy występują aktualnie w Liverpoolu.
Obrońca miał ciężkie zadanie, ale ostatecznie zdołał uformować wybraną piątkę graczy. W bramce wybór padł na Edersona, a następnie na Aymerika Laporte'a i Kevina De Bruyne z Manchesteru City oraz Heung-min Sona z Tottenhamu i Pierre-Emericka Aubameyanga z Arsenalu.
- To nadzwyczajny bramkarz. Sądzę, że w tym sezonie jest więcej dobrych bramkarzy niż wcześniej. Alisson Becker to wciąż mój numer jeden, ale Ederson jest najlepszy ze wszystkich pozostałych - wyjaśnił Holender, który docenił także klasę Laporte'a. - Udowodnił, jak ważny jest dla Manchesteru City. To bardzo, bardzo, bardzo dobry defensor i dlatego go wybrałem.
- Wygląda na to, że mamy samych graczy Manchesteru City - powiedział defensor, gdy uzasadniał wybór De Bruyne. - Ale Kevin... Chyba nie trzeba o nim mówić dużo. To dobry człowiek i piłkarz. Fantastyczny gracz.
- Jest szybki i silny. Wychodzi na boisko i sprawia, że życie obrońcy staje się piekłem. Ma świetne wykończenie zarówno prawą, jak i lewą nogą - tak Holender zachwalał Sona, by następnie przejść do Aubameyanga. - To wybór na podstawie całego sezonu. On i Alexandre Lacazette tworzą wspaniały duet. Mógłbym też wskazać na Sergio Aguero, ale myślę, że Auba to świetny strzelec.
Źródło: Africans Live

Dyskusja 3

5 kwi 2020 | 17:12
0
Gównoartykuł.
5 kwi 2020 | 17:48
0
Nikt nigdzie nie gra to i czym mają pisać?
5 kwi 2020 | 18:56
(Edytowany)
Nie uzupełniają tabele i nie tworzą wydarzeń sportowych to niech się wyrażą.
0
Nie uzupełniają tabele i nie tworzą wydarzeń sportowych to niech się wyrażą. Jest dużo ciekawych tematów.