Warta Poznań zremisowała z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza. Podział punktów w Grodzisku Wielkopolskim

Paweł Jaskółka/Pressfocus
Siódma kolejka Ekstraklasy rozpoczęła się od starcia Warty Poznań z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza. Mecz zakończył się wynikiem 0:0.
Spotkanie lepiej rozpoczęli goście z Niecieczy. W 5. minucie do siatki trafił Adam Radwański, jednak gol nie został uznany ze względu na pozycję spaloną.
W 18. minucie Adrian Lis musiał mieć się na baczności. Golkiper Warty obronił bardzo dobry strzał z dystansu oddany przez Bartłomieja Kukułowicza.
Po przerwie uaktywnili się gospodarze. W 49. minucie swoich sił spróbował Jayson Papeau. Francuz oddał strzał w środek bramki.
Chwilę później znów uaktywnił się Kukułowicz. 20-latek wypracował sobie miejsce na lewym skrzydle, znalazł centrą Sebastiana Boneckiego, ale ten źle dostawił głowę do piłki i Termalice nie udało się zagrozić podopiecznym Piotra Tworka.
W 68. minucie przed szansą stanął Aleks Ławniczak. Jego uderzenie z rzutu wolnego obronił Tomasz Loska.
Na dziesięć minut przed końcem swoje umiejętności znów zaprezentował Adrian Lis. Bramkarz gospodarzy zanotował kapitalną interwencję, zatrzymując Radwańskiego.
Ostatecznie mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Warta zajmuje 10. miejsce w lidze. Termalica jest przedostatnia w tabeli.
Adam Kłos11 Sep 2021 · 14:24