Premier League. Ważne zwycięstwo Southampton w meczu z Tottenhamem, całe spotkanie Bednarka

Ważne zwycięstwo Southampton w meczu z Tottenhamem, całe spotkanie Bednarka
Ververidis Vasilis / Shutterstock.com
Huddersfield Town przegrało u siebie z AFC Bournemouth 0:2, a Southampton FC wygrał na własnym boisku z Tottenhamem Hotspur 2:1 w meczach 30. kolejki Premier League. Po 90 minutach w tych spotkaniach rozegrali Artur Boruc i Jan Bednarek. W innym meczu West Ham United z Łukaszem Fabiańskim w bramce przegrał na wyjeździe z Cardiff City 0:2.
Bournemouth wygrywając z Huddersfield przerwało serię pięciu kolejnych meczów bez wygranej. Komplet punktów zespołowi "Wisienek" zapewnili Callum Wilson i Ryan Fraser. Obaj strzelili po golu i zaliczyli po jednej asyście.
Przez całe spotkanie w bramce gości skutecznie interweniował Artur Boruc, dla którego był to ósmy występ w tym sezonie. Po raz pierwszy od pięciu kolejek Polak zachował czyste konto.
W tabeli Bournemouth jest dwunaste z dorobkiem 37 punktów. Ekipa Huddersfield zamyka stawkę, ma na koncie 14 punktów.
Sporo emocji było St. Mary's Stadium, gdzie do przerwy Tottenham Hotspur prowadził z Southampton 1:0 po golu Harry'ego Kane'a. W drugiej połowie "Święci" w ciągu pięciu minut odwrócili jednak losy rywalizacji. Wyrównał Yann Valery, a prowadzenie gospodarzom zapewnił uderzeniem z rzutu wolnego James Ward-Prowse. 24-letni pomocnik wpisał się na listę strzleców w trzecim meczu z rzędu.
W zespole Southampton 90 minut rozegrał Jan Bednarek. Dla reprezentanta Polski był to siedemnasty mecz w tym sezonie.
"Święci" po wygranej awansowali na szesnastą pozycję, mają na koncie 30 punktów. "Koguty" natomiast są na trzecim miejscu z dorobkiem 61 punktów.
Całe spotkanie w barwach West Ham United rozegrał Łukasz Fabiański. "Młoty" przegrały na wyjeździe z Cardiff City 0:2 i w tabeli są na dziewiątej lokacie, mając na koncie 39 punktów.
Walijski klub walczy o utrzymanie, jest osiemnasty z dorobkiem 28 punktów.
Dla Fabiańskiego był to 30. występ w bieżącym sezonie.