Aktywiści wbiegli na kort z kartonem puzzli i przerwali mecz. Niecodzienna sytuacja na Wimbledonie [WIDEO]

Screen/Twitter
Trwający od trzech dni Wimbledon rozpoczął się sporym falstartem. Pierwszą część rywalizacji storpedowały warunki pogodowe. W środę na drodze organizatorów stanęli zaś aktywiści.
Początek tegorocznej edycji Wimbledonu przebiega pod znakiem dużych komplikacji. W poniedziałek oraz wtorek zdecydowano się odwołać część spotkań. Główną przyczyną były obfite opady deszczu, które uniemożliwiały grę.
Poważna rywalizacja rozpoczęła się dopiero w środę. Na ten dzień zaplanowano aż 69 meczów. Wśród nich znalazł się m.in. pojedynek z udziałem Grigora Dimitrova. Jego rywalem był niżej notowany Japończyk, Sho Shimabukuro.
Olbrzymia różnica w rankingu ATP była zauważalna także na korcie. Bułgarski tenisista wygrał to starcie wynikiem 6:1, 6:2, 6:1 i w fenomenalnym stylu przedarł się do dalszej części zmagań.
Podczas jednego z setów doszło do niecodziennej sytuacji z udziałem miejscowych aktywistów. W pewnym momencie na korcie pojawiły się dwie osoby, które miały na sobie koszulki z klasycznym napisem "Just Stop Oil". Ich celem było zaprezentowanie haseł mających zmusić rząd brytyjski do zmian w polityce energetycznej.
Założony plan w postaci przerwania gry udało się spełnić. Sędzia tego meczu poprosił obu zawodników o tymczasowe zejście z kortu. Krótka pauza była potrzebna do uprzątnięcia puzzli, które zostały rozsypane przez protestującą kobietę. Obie osoby zostały oczywiście usunięte przez służby porządkowe.
Incydent mający miejsce na korcie numer 18 nie był jedynym tego dnia. Kilkanaście minut później doszło do podobnej sytuacji. Tym razem jeden z mężczyzn wrzucił na plac gry pomarańczowe konfetti.
Piotr Sidorowicz 05 Jul 2023 · 20:45
Źródło: Twitter