Napoli. Wejście smoka Arkadiusza Milika! Gol w pierwszym kontakcie z piłką [WIDEO]

Wejście smoka Arkadiusza Milika! Gol w pierwszym kontakcie z piłką [WIDEO]
Fotografo01 / IPA / SIPA / Pressfocus
Arkadiusz Milik wpisał się na listę strzelców w meczu Napoli - Udinese w 34. kolejce Serie A. Polak trafił do siatki tuż po wejściu na boisko. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 (1:1).
Napoli wciąż liczy się w walce o miejsca premiowane grą w europejskich pucharach. Dziś "Azzurri" pokonali na własnym boisku Udinese. Mecz na ławce rezerwowych rozpoczął Arkadiusz Milik. Z kolei Piotr Zieliński znalazł się w wyjściowej jedenastce.
Spotkanie rozpoczęło się po myśli gości. W 22. minucie Ospinę pokonał De Paul. Z kolei w 31. minucie Mertens doznał kontuzji i musiał opuścić boisko. W jego miejsce pojawił się Arkadiusz Milik.
Polak wszedł na murawę, a po chwili wpisał się na listę strzelców. W zamieszaniu podbramkowym napastnik dopadł do futbolówki zagranej przez Ruiza i z bliska umieścił ją w siatce. To był pierwszy kontakt 26-latka z piłką w tym meczu. Jak wyliczyli statystycy, Milik potrzebował na boisku zaledwie 37 sekund, by pokonać golkipera rywali.
Dla Milika to 11. trafienie w tym sezonie Serie A.
W drugiej połowie bliski szczęścia był Piotr Zieliński. Pomocnik uderzył z linii pola karnego, ale piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę. Z kolei w 84. minucie Napoli uratował Koulibaly, który wybił futbolówkę zmierzającą prosto do bramki.
Mecz zakończył się wynikiem 2:1. W doliczonym czasie gry Politano przymierzył z dystansu i pokonał golkipera rywali. Włoch tym samym dał gospodarzom trzy punkty.
Daniel Makarewicz19 Jul 2020 · 20:12