Werder Brema upokorzony na własnym stadionie. Stracił aż pięć goli!

facebook.com/werderbremenEN
Werder Brema przegrał u siebie z FSV Mainz 0:5 (0:4) w meczu 16. kolejki Bundesligi. Dla gospodarzy to trzecia porażka z rzędu.
Piłkarze z Bremy w poprzedniej serii stracili sześć goli z Bayernem Monachium (1:6). W spotkaniu z Mainz już przed przerwą potwierdzili, że mają problemy z grą w defensywie.
Goście w 19 minut strzelili trzy gole. Dwukrotnie do bramki trafiał Robin Quaison. Szwed najpierw uderzył z piętnastu metrów, a potem wykorzystał sytuację sam na sam. W międzyczasie do własnej bramki trafił jeszcze Jiri Pavlenka.
Quaison w 38. minucie skompletował hat-tricka. Tym razem strzelił z kilku metrów po zgraniu głową Adama Szalaia.
Rezultat meczu na 5:0 dla ekipy z Moguncji ustalił w 81. minucie Jean-Philippe Mateta po uderzeniu z pola karnego.
W tabeli Bundesligi FSV Mainz jest na dwunastej pozycji z dorobkiem 18 punktów. Natomiast Werder Brema jest na piętnastym miejscu, ma na koncie 14 punktów.
Marcin Karbowski17 Dec 2019 · 20:45