West Ham pokonał Bournemouth, 90 minut Boruca

chrisdorney/Shutterstock
West Ham United pokonał przed własną publicznością w meczu 2. kolejki Premier League ekipę AFC Bournemouth 1:0 (0:0). Dla londyńskich Młotów był to pierwszy mecz ligowy na Stadionie Olimpijskim.

Jedynego gola w tym spotkaniu strzelił w 85. minucie Michail Antonio. 26-letni zawodnik strzałem głową z najbliższej odległości pokonał bezradnego w tej sytuacji bramkarza Wisienek.

Ekipa z Vitality Stadium kończyła to starcie w osłabieniu, po tym jak drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał w 77. minucie doświadczony środkowy pomocnik Harry Arter.

West Ham United po 2. seriach gier plasuje się w tabeli angielskiej ekstraklasy na dziewiątym miejscu. Z kolei podopieczni Eddiego Howe'a na tym etapie rywalizacji zajmują z zerowym dorobkiem punktowym ostatnią lokatę. Liderem na chwilę obecną jest Manchester City.

Warto zaznaczyć, że przez pełne dziewięćdziesiąt minut na placu gry przebywał reprezentant Polski, Artur Boruc (AFC Bournemouth). Doświadczony golkiper znalazł się w kadrze Adama Nawałki na najbliższy mecz z Kazachstanem w ramach eliminacji mistrzostw świata.