West Ham w Lidze Europy, Arsenal poza pucharami! Grali Fabiański, Bednarek i Moder [WIDEO]

Daniel Hambury/Focus Images/MB Media/PressFocus
West Ham United przypieczętował swój awans do Ligi Europy, pewnie pokonując u siebie Southampton 3:0 w meczu ostatniej kolejki Premier League. Po raz pierwszy od 26 lat na międzynarodowej arenie nie zagra tymczasem w przyszłym sezonie Arsenal.
West Ham - ze zdrowym Łukaszem Fabiańskim w bramce - nie miał większych problemów z ograniem zajmującego bezpieczne miejsce w dolnej połowie ligowej tabeli Southampton.
Dwa gole dla podopiecznych Davida Moyesa strzelił już w pierwszej połowie meczu Pablo Fornals, korzystając z biernej postawy defensywy “Świętych”, do której podstawowego zestawienia powrócił dziś Jan Bednarek.
Wynik spotkania ustalił w końcówce, po podaniu Fornalsa, Declan Rice.
Dzięki wygranej West Ham umocnił się na szóstym miejscu w tabeli Premier League i wystąpi w przyszłym sezonie w rozgrywkach Ligi Europy. Southampton zakończyło kampanię na 15. lokacie w klasyfikacji.
Arsenal zwyciężył przed własną publicznością Brighton and Hove Albion 2:0. Oba trafienia dla zespołu Mikela Artety, oba niedługo po przerwie, były dziełem Nicolasa Pepe.
W ekipie gości całe zawody, tym razem w roli środkowego pomocnika, rozegrał Jakub Moder. Jego drużyna nie zaliczy jednak tego spotkania do udanych. Na ławce rezerwowych zasiadł inny Polak w zespole Albion - Michał Karbownik.
Dzięki wygranej Arsenal przeskoczył w ligowej tabeli Everton i rzutem na taśmę awansował na ósme miejsce w tabeli Premier League. “Kanonierom” zabrakło jednak ostatecznie jednego punktu do siódmego w klasyfikacji Tottenhamu, co oznacza, że po raz pierwszy od sezonu 1995/96 nie wystąpią oni w następnych rozgrywkach w europejskich pucharach. Brighton zakończyło sezon na 16. miejscu.