Wieczysta Kraków w kolejnej rundzie Pucharu Polski! Drużyna Peszki wyeliminowała pierwszoligowca! [WIDEO]

Wieczysta Kraków awansowała do 1/16 finału Pucharu Polski! Drużyna prowadzona przez Franciszka Smudę wygrała z pierwszoligowym Chrobrym Głogów 2:1.
Wieczysta na co dzień gra w IV lidze, ale w jej składzie nie brakuje znanych nazwisk. Mecz z Chrobrym w pierwszej jedenastce rozpoczęli byli reprezentanci kraju Sławomir Peszko i Radosław Majewski czy doświadczeni ligowcy - Łukasz Burliga i Seweryn Michalski.
Pierwsi do bramki trafili goście. W 52. minucie prowadzenie dał im Paweł Tupaj. Podawał mu Michał Ilków-Gołąb.
Bohaterem gospodarzy był Jakub Bąk, który po godzinie zmienił Burligę. Były gracz Korony Kielce zaliczył dublet. Pierwszego z dwóch goli strzelił w 74. minucie. Świetną akcję na prawym skrzydle przeprowadził Majewski, dośrodkował w pole bramkowe, a Bąk z bliska wbił piłkę do bramki.
28-latek decydujący cios zadał w 86. minucie, gdy przejął piłkę po błędzie obrońcy i strzałem z kilku metrów trafił do siatki.
Dla Wieczystej awans do 1/16 finału Pucharu Polski to historyczny sukces. Zespół z Krakowa nigdy nie grał na tak wysokim szczeblu.
Marcin Karbowski29 Sep 2021 · 17:23