Wielka sensacja w Pucharze Azji! Największy sukces w historii kraju, faworyt nie zagra o złoto! [WIDEO]

Screen z X
Korea Południowa wydawała się głównym faworytem turnieju o Puchar Azji. W półfinale rozgrywek sensacyjnie przegrała jednak 0:2 z Jordanią, która odniosła największy sukces w całej historii kraju.
Rozgrywki o Puchar Azji wkraczają w decydującą fazę. W pierwszym półfinale Korea Południowa wydawała się murowanym faworytem w starciu z Jordanią.
Podopieczni Juergena Klinsmanna już w poprzednich rundach mieli za sobą prawdziwe dreszczowce. O włos od porażki byli w starciach z Arabią Saudyjską oraz Australią.
W obu tych meczach w samych końcówkach doprowadzali jednak do wyrównania, aby później awansować po konkursie rzutów karnych lub dogrywce. Na wtorek zaplanowano półfinał z Jordanią.
Korea Południowa
Pawel Andrachiewicz / PressFocus
Koreańczycy musieli radzić sobie bez swojego lidera, Kima Min-jae. Stoper Bayernu Monachium był bowiem zawieszony za nadmiar żółtych kartek.
Na gole kibice musieli poczekać do drugiej połowy. Sensacja wisiała w powietrzu od 53. minuty. Wówczas Koreańczycy stracili piłkę na własnej połowie, a błąd rywali wykorzystał Yazan Al-Naimat.
Tym razem Koreańczycy nie tylko nie zdołali jednak odrobić strat, ale pozwolili rywalom na strzelenie kolejnego gola. W 66. minucie faworytów po indywidualnej akcji dobił Mousa Al-Tamari.
Jordania wygrała 2:0 i odniosła największy sukces w historii, po raz pierwszy awansując do finału Pucharu Azji. O złoto zagra z Iranem lub Katarem, które w środę zmierzą się w drugim półfinale.
Maciej Pietrasik06 Feb · 18:37