Wielka walka o trzecie miejsce MŚ! Brąz dla reprezentacji USA!

Javid Nikpour / Wikimedia
Reprezentacja USA zdobyła brązowy medal siatkarskich mistrzostw świata. Amerykanie w walce o trzecie miejsce pokonali Serbów 3:1.
Pierwsze wymiany spotkania były dość wyrównane i żadna z drużyn nie zdołała osiągnąć znaczącej przewagi. Dopiero po drugiej przerwie technicznej Serbowie za sprawą Atanasijevicia odskoczyli na trzy punkty. Amerykanie zdołali jeszcze doprowadzić do remisu po 19, jednak w kluczowych momentach tej partii zawodnicy z Serbii zachowali więcej zimnej krwi i wygrali 25:23.
Drugi set to dominacja reprezentacji USA. Amerykanie szybko doprowadzili do wyniku 6:10 i bez problemów odskoczyli rywalom, prowadząc na drugiej przerwie technicznej 9:16. Serbowie popełniali błąd za błędem i ulegli rywalom 17:25.
Wygrany set nakręcił Amerykanów, którzy znów oderwali się od rywali na cztery punkty, prowadząc 11:15. Serbowie nie złożyli jednak broni i zdołali doścignąć przeciwników, a nawet mieć piłkę setową. Blok za blok, atak za atak - tak wyglądała epicka walka w końcówce seta. Z tej wymiany lepiej wyszli Amerykanie wygrywając po zaciętym boju 30:32.
Początek czwartej partii to znów przewaga Amerykanów (2:6), która szybko została zniwelowana przez Serbię (11:11). Od tego momentu reprezentacja Serbii stracił cztery punkty z rzędu i sprawa brązowego medalu była już praktycznie przesądzona. Reprezentanci USA nie zmarnowali szansy i wygrali 19:25 i w całym meczu 1:3.
Serbia - USA 1:3 (25:23, 17:25, 30:32, 19:25)