Nadchodzące
Ważne
Koniec
W trakcie
Nadchodzące

Wielka wojna dla Alvareza. Kontrowersyjny werdykt sędziów [VIDEO]

Saul Alvarez
Źródło zdjęcia: screen z youtube.com

Saul Alvarez nowym mistrzem świata kategorii średniej organizacji IBO, WBA i WBC! Meksykanin wygrał na punkty z dotychczasowym posiadaczem tych pasów - Giennadijem Gołowkinem.

Było to drugie starcie obu pięściarzy. Rok temu sędziowie orzekli remis, choć wielu ekspertów jako zwycięzce widziało Gołowkina.

Rewanż obaj zawodnicy rozpoczęli walkę ze sporym respektem. Aktywniejszy był Gołowkin, który zaliczył większą liczbę uderzeń. Alvarez mocniej odgryzł się dopiero w drugiej rundzie, gdy po jednym z jego sierpów na twarzy Kazacha pojawiła się krew.

Kolejne rundy były bardzo wyrównane. Żaden z pięściarzy nie potrafił zaznaczyć swojej przewagi. W ósmej odsłonie do ataku przystąpił Alvarez, który zepchnął Gołowkina do głębokiej obrony. Kazach jednak przetrwał jego natarcie. Sam mocniej uderzył w dziesiątej rundzie. Po jednym z jego ciosów Alvarez zachwiał się, ale zdołał utrzymać się na nogach.

Najbardziej efektowna była dwunasta runda, w której żaden z zawodników już nie kalkulował. Obaj dążyli do zwycięstwa przed czasem, okładali się mocnymi ciosami, ale żaden z nich nie okazał się decydujący. Zwycięzcę musieli wybrać sędziowie.

Obaj bokserzy po walce byli przekonani o swoim triumfie. Według arbitrów lepszy był jednak Alvarez. Dwóch sędziów punktowało 115-113 na jego korzyść, trzeci wskazał remis po 114. Takie orzeczenie jest szeroko komentowane. Wielu ekspertów uważa, że na dystansie dwunastu rund lepszy był Gołowkin.

Źródło: Sportowe Fakty
Wszystkie

Sportbuzz

Dyskusja

4
17 wrz 2018 | 07:20
0
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
szkoda GGG
16 wrz 2018 | 10:24
+6
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Golovkina dwukrotnie okradli ze zwycięstwa. Rudy był dwukrotnie gorszy, może i nieznacznie, ale jednak gorszy i tak twierdzi większość ekspertów ze świata boksu. Alvarez nie dość że sterydziaż to jeszcze ma plecy szersze niż Ameryka.
16 wrz 2018 | 07:36
+18
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
To jest kpina z boksu. Pierwsza walka wygrana przez Gołowkina, sędziowie dają remis. Okazuje się że Canelo walczył na dopingu, ale bronią go szefowie federacji i tak zaczyna się pierdolenie o jakimś zarażonym mięsie (chore), dochodzi do drugiej walki, Golowkin wygrywa drugi raz a sędziowie dają 2 do remisu dla Canelo.
16 wrz 2018 | 10:25
+1
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Dokładnie! Ten werdykt to jakaś kpina, niestety gość ma plecy i bez nokautu zwycięstwo jest praktycznie niemożliwe. Szkoda GGG, bo w obu walkach był lepszy...
{{comment.created_datetime}}
(Edytowany)
{{comment.user_score.team_A_name}}
{{comment.user_score.team_A_score}}:{{comment.user_score.team_B_score}}
{{comment.user_score.team_B_name}}
Edytuj (jeszcze przez {{minuteUnit}})
Ranking

Bukmacherzy

Kod rejestracyjny: MEGABONUS. Szczegóły po kliknięciu w przycisk "Sprawdź".

Brak ryzyka na start. Szczegóły po kliknięciu w przycisk "SPRAWDŹ".

Kod rejestracyjny: MEGABONUSPZB. Szczegóły po kliknięciu w przycisk "Sprawdź".

×
Włącz powiadomienia przeglądarkowe i otrzymuj od nas najważniejsze wiadomości sportowe! Kliknij w poniższą instrukcję i dowiedz się, jak to zrobić.