Wielki mecz Polek na mistrzostwach Europy! Odrobiły cztery bramki straty i odniosły bezcenną wygraną [WIDEO]

Marcin Bulanda / PressFocus
Reprezentantki Polski odniosły bezcenne zwycięstwo podczas tegorocznych mistrzostw Europy w piłce ręcznej. "Biało-Czerwone" pokonały 22:21 reprezentację Hiszpanii, choć przegrywały już 16:20.
W sobotę niewiele brakowało, aby Polki sensacyjnie wygrały z Niemkami. Długo prowadziły w tym meczu, ale ostatecznie musiały uznać wyższość rywalek, przegrywając 23:25.
W poniedziałkowy wieczór nasze zawodniczki mierzyły się z Hiszpanią. Spotkanie zaczęły dobrze, od prowadzenia 3:1. Później rywalki przejęły jednak kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie. Bardzo skuteczna była Barbosa.
Przez długi czas to rywalki prowadziły trzema bramkami. W końcówce pierwszej połowy do siatki trafiały jednak Kochaniak, Łabuda oraz Kobylińska. W efekcie do przerwy mieliśmy remis 12:12.
W drugiej części spotkania od stanu 15:15 Hiszpanki bardzo szybko strzeliły cztery gole. Wówczas wydawało się, że to właśnie one sięgną tego wieczoru po zwycięstwo. Od 50. minuty nastąpił jednak kolejny zwrot akcji.
Rywalki raz po raz gubiły się w ataku, a nasze zawodniczki były zdecydowanie skuteczniejsze. Efekt? Aż sześć goli z rzędu. Skuteczne były Kobylińska, Olek i Łabuda. Na dwie minuty przed końcem Polki prowadziły 22:20.
Końcówka była bardzo nerwowa. Hiszpanki wycofały bramkarkę i zdołały przełamać ofensywną niemoc. Na kilka sekund przed końcem rywalki miały akcję, przy której mogły doprowadzić do remisu.
Ostatecznie Polki zdołały się jednak wybronić i wygrały to spotkanie 22:21. Ostatni mecz w pierwszej fazie grupowej rozegrają w środę. Wówczas zmierzą się z reprezentacją Czarnogóry.

Hiszpania - Polska 21:22 (12:12, 9:10)