Wielki powrót mistrzów Włoch. Inter przegrywał, ale zdobył komplet punktów [WIDEO]

Inter wygrał z Sassuolo 2:1. O zwycięstwie mediolańczyków przesądził duet napastników - Edin Dżeko i Lautaro Martinez.
Inter dobrze rozpoczął ten sezon, jednak w ostatnich dniach podopieczni Simone Inzaghiego zmagali się z drobną zadyszką. W dwóch poprzednich meczach udało im się jedynie zremisować z Atalantą i Szachtarem.
Dziś to Sassuolo znacznie lepiej rozpoczęło spotkanie. W 21. minucie arbiter podyktował rzut karny za faul Milana Skriniara. Jedenastkę na bramkę zamienił Domenico Berardi.
Jeszcze przed przerwą to Skriniar domagał się odgwizdania karnego, twierdząc że był faulowany w polu karnym rywali. Arbiter nie przychylił się jednak do protestów środkowego obrońcy.
W drugiej połowie przebudziła się linia ofensywna mistrzów Włoch. W 58. minucie spotkania do remisu doprowadził Edin Dżeko. Bośniak wykorzystał znakomitą asystę Ivana Perisicia.
Inter naciskał, próbując zdobyć kolejną bramkę. Lautaro Martinez mógł stanąć przed idealną sytuacją, aby trafić do siatki. Argentyńczyk urwał się obrońcom, jednak zanim złożył się do strzału sędziowie zatrzymali akcję z powodu pozycji spalonej.
Martinez w 78. minucie zdołał trafić do siatki. Snajper "Nerazzurich" wykorzystał rzut karny.
Inter dowiózł jednobramkowe prowadzenie do ostatniego gwizdka. Mediolańczycy zajmują obecnie drugie miejsce w lidze. Sassuolo jest trzynaste.
Adam Kłos02 Oct 2021 · 22:36