Wielki powrót Rafaela Nadala. Hiszpan odwrócił losy kolejnego pojedynku [WIDEO]

Bai Xuefei/Pressfocus
Rafael Nadal awansował do 1/16 finału ATP Indian Wells. Hiszpan pokonał 2:1 (6:2, 1:6, 7:6) Sebastiana Kordę, odwracając losy starcia na ostatniej prostej.
Rywalizację w Indian Wells Rafael Nadal rozpoczął od starcia z amerykańskim tenisistą Sebastianem Kordą. Doświadczony Hiszpan uchodził za wyraźnego faworyta tego spotkania, lecz miał duże problemy z pokonaniem 21-latka.
Wielokrotny triumfator najważniejszych turniejów wygrał gładko pierwszego seta, rozbijając oponenta 6:2. Później jednak do głosu doszedł Amerykanin, który postawił Nadalowi twarde warunki.
Drugą część pojedynku spokojnie wygrał Korda, który nie dał przeciwnikowi najmniejszych szans - odniósł spektakularne zwycięstwo 6:1. W decydującym secie 21-latek kontynuował ofensywę i prowadził już 5:2. Wydawało się, że Nadal jest coraz bliżej sensacyjnej porażki w Indian Wells.
Ostatecznie jednak Hiszpan zdołał odrobić straty i do końca pojedynku przegrał już tylko jednego gema. Zdołał tym samym pokonać swojego pochodzącego z Czech oponenta 2:1 (6:2, 1:6, 7:6) i awansować do 1/16 finału rozgrywek.
Jak zauważyli interenauci, to kolejny wielki powrót Rafaela Nadala podczas turnieju Indian Wells. Wcześniej podobnej sztuki dokonał przeciwko Nalbandianowi oraz Zwieriewowi.
W tym roku Rafael Nadal jest niepokonany na kortach. Spróbuje to zmienić Brytyjczyk Daniel Evans, z którym Hiszpan powalczy o awans do 1/8 finału Indian Wells.
Hubert Kowalczyk13 Mar 2022 · 07:31