Wielki triumf Huberta Hurkacza. Odwrócił losy meczu po wpadce w pierwszym secie

Tim Ireland/Xinhua/PressFocus
Hubert Hurkacz wrócił do spotkania po nieoczekiwanej porażce w pierwszym secie i awansował do kolejnej rundy turnieju w Cincinnati. W środę późnym wieczorem pokonał Bornę Coricia.
Tegoroczna edycja zawodów ATP w Cincinnati rozpoczęła się dla Huberta Hurkacza od zwycięstwa nad Thanasim Kokkinakisem 7:6, 3:6, 7:6 oraz awansu do następnej rundy.
Kolejnym rywalem polskiego tenisisty był Borna Corić. Chorwat przystępował do tego spotkania po wcześniejszym triumfie nad Sebastianem Kordą. Dużo lepiej w to starcie wszedł jednak Polak.
26-latek rozpoczął mecz od szybko osiągniętego przełamania. Przy wyniku 5:3 stało się jednak coś niespodziewanego. Do remisu doprowadził Corić, który przy kolejnym serwisie wyszedł nawet na prowadzenie, zgarniając w ten sposób pierwszego seta.
Kolejne partie stały jednak pod znakiem całkowitej kontroli ze strony Hurkacza. Polski tenisista momentalnie wrócił do tego meczu i kilkanaście minut później cieszył się z wygrania drugiego seta.
Nie inaczej było również w końcówce pojedynku. Przy drugim gemie serwisowym rywala na prowadzenie znów wyszedł Polak, który utrzymał korzystny rezultat aż do samego końca, wygrywając to starcie wynikiem 5:7, 6:3, 6:3.
Kolejnym przeciwnikiem Hurkacza będzie Stefanos Tsitsipas. Obaj zawodnicy spotkają się w 1/8 finału.
Piotr Sidorowicz 17 Aug 2023 · 07:15
Źródło: Twitter