Wielkie Derby Śląska dla Górnika! Zabrzanie wygrali z Ruchem Chorzów i wyprzedzili Legię Warszawa [WIDEO]

Wielkie Derby Śląska dla Górnika! Zabrzanie wygrali z Ruchem i wyprzedzili Legię [WIDEO]
Norbert Barczyk / pressfocus
Górnik Zabrze odniósł prestiżowe zwycięstwo nad Ruchem Chorzów. Wielkie Derby Śląska zakończyły się wynikiem 2:1 na korzyść ekipy Jana Urbana.
Na początku meczu zaatakowali gospodarze z Chorzowa. Po centrze Filipa Starzyńskiego z rzutu rożnego piłka spadła pod nogi Adama Vlkanovy, który został zablokowany.
W 5. minucie Daniel Bielica uratował swój zespół, wygrywając pojedynek z Juliuszem Letniowskim. Dobitka również nie zaskoczyła golkipera zabrzan. W kolejnej akcji Starzyński huknął obok słupka.
Z kolei Górnik początkowo nie potrafił stworzyć zagrożenia pod bramką Dante Stipicy. Podopieczni Jana Urbana zbyt wolno operowali piłką, budując akcje w ataku pozycyjnym.
W 25. minucie Vlkanova próbował sprytnie minąć Erika Janżę, ale futbolówka wylądowała w rękach Stipicy. W odpowiedzi Lawrence Ennali urwał się na lewym skrzydle i wyjechał z piłką za linię końcową.
W 32. minucie źle w polu karnym zachował się Daniel Szczepan. Tomasz Wójtowicz dośrodkował do snajpera, który główkował kilka metrów obok bramki.
Daniel Szczepan w meczu Ruch Chorzów - Górnik Zabrze
Marcin Bulanda / pressfocus
Po dograniu Vlkanovy z prawego skrzydła Starszyński trafił do siatki. Gol nie został jednak uznany, ponieważ akcja zaczęła się od faulu na Damianie Rasaku.
W 45. minucie znów zrobiło się groźnie pod bramką Bielicy. Po centrze z lewej flanki Robert Dadok główkował nad poprzeczką.
W pierwszej połowie głównie atakował Ruch, ale to Górnik objął prowadzenie. Adrian Kapralik odważnie wbiegł między kilku rywali, po czym na raty pokonał Stipicę. Bramkarz Ruchu mógł lepiej zachować się w tej sytuacji.
Adrian Kapralik po golu w meczu Ruch Chorzów - Górnik Zabrze
Do przerwy Górnik prowadził 1:0. Na drugą połowę nie wyszedł Sebastian Musiolik, którego zmienił Soichiro Kozuki.
W 48. minucie Ennali uderzył obok bramki. W odpowiedzi Starzyński znalazł w polu karnym Szczepana, a ten przegrał pojedynek fizyczny z Janickim.
Starzyński chciał doprowadzić do remisu po uderzeniu z rzutu wolnego. Przeniósł jednak nad poprzeczką. Po chwili Stipica zatrzymał Ennaliego.
W 81. minucie Górnik podwyższył prowadzenie. Kozuki przeprowadził solową akcję zakończoną golem.
Ruch nie zamierzał się poddać. W 87. minucie Soma Novothny wykorzystał centrę z rzutu wolnego i zdobył bramkę głową.
W doliczonym czasie gry Miłosz Kozak mógł zostać bohaterem gospodarzy. 26-latek fatalnie przestrzelił. Bielica obronił jeszcze celny strzał Novothny'ego.
Ostatecznie Górnik wygrał derbowe starcie 2:1. Zabrzanie awansowali na szóste miejsce w tabeli, wyprzedzając Legię Warszawa. Ruch jest przedostatni w Ekstraklasie.
Adam Kłos16 Mar · 19:37