Wielkie emocje w derbach Łodzi! Widzew wyszarpał remis z ŁKS-em [WIDEO]

Adam Starszyński/Pressfocus
Spotkania Widzewa z ŁKS-em zawsze obfitują w wielkie emocje. Nie inaczej było w dzisiejszym meczu, który zakończył się wynikiem 2:2.
Derby oczywiście rozpoczęły się jeszcze przed pierwszym gwizdkiem. Kibice również walczyli o panowanie w mieście.
Tymczasem na boisku od pierwszego gwizdka lepiej prezentował się ŁKS. Podopieczni Kibu Vicuni objęli prowadzenie za sprawą niezawodnego Pirulo, który zdobył piątą bramkę w tym sezonie. Hiszpan miał w tej sytuacji sporo szczęścia, bowiem po jego strzale piłka odbiła się od jednego z obrońców. Lepiej mógł się zachować także Jakub Wrąbel.
Bramkarz Widzewa nie miał za to nic do powiedzenia przy drugim trafieniu. W 29. minucie Maciej Dąbrowski wygrał pojedynek powietrzny i strzałem głową podwyższył prowadzenie ŁKS-u.
Jeszcze przed przerwą Widzew zdobył bramkę kontaktową. Tym razem po rzucie rożnym do siatki trafił Patryk Stępiński.
W drugiej połowie ŁKS nieco cofnął się do obrony, próbując utrzymać korzystny wynik. Gra mocno się zaostrzyła, o czym świadczy fakt, że w ciągu pięciu minut żółte kartki otrzymali Maciej Wolski, Oskar Koprowski i Maksymilian Rozwandowicz.
Gdy wydawało się, że ŁKS dowiezie prowadzenie do końca, w 88. minucie gola na 2:2 strzelił Tomasz Dejewski. W doliczonym czasie gry z boiska wyleciał jeszcze Ricardinho.
Ostatecznie mecz zakończył się remisem. Widzew pozostaje liderem 1. Ligi. ŁKS zajmuje obecnie ósme miejsce w tabeli.
Adam Kłos24 Oct 2021 · 19:59