Wielkie strzelanie w meczu Romy z Atalantą, Reca na ławce

charnsitr / shutterstock.com
AS Roma zremisowała przed własną publicznością z Atalantą BC 3:3 (1:3) w poniedziałkowym meczu drugiej kolejki włoskiej ekstraklasy.
Gospodarze objęli prowadzenie już w 2. minucie spotkania. Cengiz Under dośrodkował w pole karne do Javiera Pastore, który piętą skutecznie uderzał na bramkę rywali.
Przyjezdni doprowadzili do wyrównania w 19. minucie za sprawą trafienia Timothy'ego Castagne, który uderzeniem z bliskiej odległości pokonał golkipera AS Romy.
Pozostałe dwa gole dla zespołu z Bergamo zdobył Emiliano Rigoni, który wpisał się na listę strzelców odpowiednio w 22. oraz 38. minucie spotkania.
Po zmianie stron na boisku dominowali rzymianie. Najpierw w 60. minucie Alessandro Florenzi skutecznie uderzył z dystansu w sam środek bramki, natomiast w 82. minucie Kostas Manolas strzałem tuż przy prawym słupku umieścił piłkę w siatce.
Całe spotkanie na ławce rezerwowych Atalanty przesiedział Arkadiusz Reca, który przeniósł się do Bergamo z Wisły Płock w letnim okienku transferowym.
W następnej kolejce "Giallorossi" zagrają z AC Milan, a gracze Gian Piero Gasperiniego podejmą Cagliari Calcio.