Ważne
Koniec
W trakcie
Nadchodzące

Wielkie widowisko w meczu o Superpuchar Europy! Liverpool wygrał po rzutach karnych z Chelsea [WIDEO]

Liverpool FC
Źródło zdjęcia: Vlad1988/Shutterstock

Liverpool wygrał z Chelsea po serii rzutów karnych (5:4) w meczu o Superpuchar Europy. Po 90 minutach gry było 1:1, a po dogrywce 2:2.

Tutaj przeczytasz relację na żywo z tego spotkania.

Drużyny od pierwszych minut stworzyły emocjonujące widowisko na wysokim poziomie. Chelsea imponowała dynamiczną i agresywną grą. W drugiej linii rządził N'Golo Kante, a Christian Pulisić swoją grą pozwolił kibicom "The Blues" zapomnieć o stracie Edena Hazarda.

W 16. minucie przed dobrą okazją stanął Salah, ale Kepa zachował czujność i uratował swój zespół przed stratą bramki. Z kolei podopieczni Franka Lamparda starali się zaskoczyć rywali prostopadłymi podaniami. W 22. minucie potężne uderzenie Pedro wylądowało na poprzeczce. Hiszpan w 33. minucie mógł wpisać się na listę strzelców, ale znakomitą interwencją popisał się Adrian.

Chelsea wyszła na prowadzenie w 36. minucie spotkania. Pulisic kapitalnie zagrał do Giroud, a Francuz spokojnie przyjął piłkę i posłał ją obok golkipera "The Reds".

Po chwili Pulisic zagrał niczym Eden Hazard, mijając dwóch obrońców i trafiając do bramki. W tej sytuacji pani sędzia Stephanie Frappart wskazała pozycję spaloną.

Tuż po przerwie "The Reds" wykorzystali gapiostwo defensywy Chelsea i piłkę do pustej bramki na raty wbił Sadio Mane.

Kolejne minuty to przewaga Liverpoolu. Groźnie było po strzałach Fabinho, Salaha i Hendersona. Wyraźna zmiana w grze "The Reds" nastąpiła po tym, jak na boisku pojawił się Firmino.

W 75. minucie najwyższe umiejętności pokazał Kepa. Golkiper w krótkim czasie dwukrotnie odbił piłkę po uderzeniach rywali. Chwilę później dla Chelsea trafił Mount, ale Anglik był na spalonym.

W regulaminowym czasie gry padł wynik 1:1. Dogrywkę lepiej otworzyli podopieczni Jurgena Kloppa. Mane rozegrał koronkową akcję z Firmino i było 2:1.

W 101. minucie w polu karnym padł Abraham, pani sędzia wskazała na wapno, a jedenastkę na gola zamienił Jorginho.

O końcowym triumfie zadecydowała seria rzutów karnych. W niej lepsi okazali się piłkarze Liverpoolu (Adrian obronił strzał Abrahama) i to oni mogli cieszyć się ze zdobycia Superpucharu Europy.

Drużyna z portowego miasta po raz czwarty w historii wygrała Superpuchar Europy. Wcześniej "The Reds" triumfowali w latach 1977, 2001 i 2005.

+10
40 starzalow w meczu mowi samo za siebie ;)
15 sie 2019 | 08:05
+10
Fantastyczne meczycho i gratulacje dla LFC. Chelsea pokazała charakter i było naprawdę blisko.
15 sie 2019 | 01:57
+36
Niestety puchar jest jeden, brawa dla obu zespołów :)
15 sie 2019 | 01:42
-29
Dziwne ze taki doswiadczony jak Giroud oglada karne z boku,a murzyn nadajacy sie do czyszczenia rur lebem przepierdolil puchar.
15 sie 2019 | 01:36
+13
Liverpool pracował na to aby znów być Wielki i jest! Cały klub włożył maksimum w odrodzenie. YNWA !!
15 sie 2019 | 00:45
Drużyna budowana przez Kloppa latami, skrojona pod jego taktykę vs Chelsea - odpad po wielu trenerach dla trenera żółtodzioba kryty nawet nie może nikogo kupić. Wynik? 2:2 :D to jest piękno futbolu, brawo niebiescy za ciężką pracę i serducho na boisku
+77
Drużyna budowana przez Kloppa latami, skrojona pod jego taktykę vs Chelsea - odpad po wielu trenerach, bez Hazarda, dla trenera żółtodzioba który nawet nie może nikogo kupić. Wynik? 2:2 :D to jest piękno futbolu, brawo niebiescy za ciężką pracę i serducho na boisku
15 sie 2019 | 01:41
-63
debilny komentarz, w ogóle nie wiesz o co w pile chodzi
15 sie 2019 | 02:16
0
To o co chodzi w pilce na powyzszym przykladzid?
15 sie 2019 | 12:19
0
W piłce właśnie piękna jest ta walka Dawida z Goliatem i jeśli tego nie rozumiesz, przerzuć się na oglądanie akwarium
15 sie 2019 | 00:40
+25
Piękny mecz ,szacunek dla obu drużyn!!Lampard widać nie boi się stawiać na młodych i za to szacunek.Mourinho na jego miejscu już by 8 konferencji prasowych zrobił kim on ma niby grac i że z takim składem nawet top6 nie będzie.
Wczoraj byłem sceptyczny do składu sędziowskiego ,ale panie dały popis.Można wyjmować pojedyńcze błędy, ale niby jaki mecz jest sędziowany bez błędów??Dały grac w dobrym angielskim stylu ,nie przerywały byle czego ,dobrze stosowany był przywilej korzyści.Mam co prawda wątpliwości mocne co do karnego na 2-2 ...ale na Var akurat siedzieli faceci, więc jeśli nawalili to oni .
15 sie 2019 | 00:33
+58
Ale mi szkoda Lamparda, Chelsea gra taki fajny dla oka football i przegrywa. Ten zespół ma szanse zająć wysokie miejsce w lidze i Europie.
15 sie 2019 | 00:19
-4
Aja to tam nie wiem.
15 sie 2019 | 00:17
+34
Brawo oba zespoły i pozdrawiam tych którzy już po jednym meczu i transferze Hazarda ustawili CFC w tabeli. Gratulacje dla Liverpoolu, mecz wyrównany na bardzo wysokim poziomie biorąc pod uwagę że to początek sezonu. Frank może z podniesionym czołem wracać do Londynu :)
15 sie 2019 | 00:10
Bardzo dobry mecz. Niestety sędziowanie już nie. W 5 minucie powinien być karny dla Liverpoolu, karny dla Chelsea z dupy, spalone odgwizdywane ze sporym opóźnieniem. Nie mam nic przeciwko kobietom w typowo męskich zawodach ale niech one reprezentują taki sam pozoim.
+26
Chelsea pokazała, że nie wolno ich skreślać w walce o TOP4. Bardzo dobry mecz. Niestety sędziowanie już nie. W 5 minucie powinien być karny dla Liverpoolu, karny dla Chelsea z dupy, spalone odgwizdywane ze sporym opóźnieniem. Nie mam nic przeciwko kobietom w typowo męskich zawodach ale niech one reprezentują taki sam poziom.
15 sie 2019 | 00:13
+15
Nikt nie przyczepia się o karne ale oczywiście polaczki w internetach wiedzą lepiej xD. Spalone odgwizduja z opóźnieniem bo mają var i jak padnie bramka to sprawdzą na powtórce a jak odgwizda i spalonego jednak nie będzie to co? Wtedy będziesz płakał,że po co gwiazda jak może po bramce sprawdzić na varze.
15 sie 2019 | 00:32
+13
Fakt że on ma plusy a ty minusy, mimo że wyjaśniłeś to w 100% jak trzeba pokazuje poziom umysłowy tego ciemnego ludu..Dodam że z tym wstrzymywaniem się z podnoszeniem chorągiewki jak jest spalony to nadal są komentatorzy którzy tego nie rozumieją i na wizji krytykują sędziego.Ja już wtedy głos muszę wyłączyć bo nerwowo nie wytrzymuję.
15 sie 2019 | 02:02
+3
Dokladnie to samo pomyslalem, jak przeczytalem jego komentarz a po chwili przeczytalem twoj. Polacy to coraz durniejszy narod a jeszcze troche to znikniemy z mapy bo amebami tak beda sterowac jak im sie spodoba. Dodam tylko, ze Pani liniowa - ta blondynka z kitką, przesliczna:) a prowadzenie zawodow przez ta trojke, bardzo dobre.
15 sie 2019 | 00:05
+23
Można nie być kibicem Liverpoolu, tak jak ja, ale stęsknił się człowiek za tymi meczami, że cieszę się razem z nimi.
+38
Ulala cóż to był z mecz :) Chyba zbyt wcześnie skreśliłem Chelsea, naprawdę fajnie dzisiaj wyglądali na tle Liverpoolu
15 sie 2019 | 00:02
-73
Beznadziejne te Chelsea
15 sie 2019 | 08:03
+20
A i tak lepsze niż te Twoje gówno z Paryża pajacu.
15 sie 2019 | 12:39
-3
Na czym polega wyższość zabawki ruskiego oligarchy nad "gównem z Paryża" ?
15 sie 2019 | 13:07
+2
Na tym, że Chelsea nie niszczyla rynku transferowego i nie płaciła swoim piłkarzom za podziękowanie kibicom za doping.
+12
Gratulacje dla LFC ale na pewno nie trzeba transferów? Alisson już się połamał, w drugiej części dogrywki połowy zespołu prawie nie było na boisku. Z całym szacunkiem ale jeśli mają zamiar bic się o mistrza z Milenerem i Hendersonem gdzie City wygrało bez De Bruyne no to słabo to widze.