Wigry Suwałki wyeliminowały Stomil Olsztyn

Wojciech Otłowski, wikicommons
Wigry Suwałki pokonały przed własną publicznością Stomil Olsztyn 3:2 (1:1) w środowym meczu 1/16 finału Pucharu Polski i awansowały do kolejnej rundy.
Prowadzenie w tym spotkaniu pierwsi objęli przyjezdni. W 11. minucie Michał Góral najwyżej wyskoczył do piłki i uderzeniem głową pokonał golkipera rywali.
Kolejne minuty należały już do Wigier. Najpierw w 26. minucie do wyrównania doprowadził Karol Mackiewicz. Niewiele po rozpoczęciu drugiej połowy, bo w 54. minucie na listę strzelców zdołał wpisać się Kamil Sabillo. Z kolei bramkę na wagę zwycięstwa Wigier zdobył w 61. minucie Robert Bartczak.
W 87. minucie gola dla Stomilu strzelił jeszcze Remigiusz Szywacz, ale nie zmienił on losów spotkania. Do 1/8 finału awansowała drużyny z Suwałki.
Losowanie kolejnej rundy odbędzie się w czwartek 8 listopada.