Wimbledon: Nadal odpada z turnieju. 13:15 w piątym secie!

lev radin/Shutterstock
Hiszpan Rafael Nadal przegrał 3:6, 4:6, 6:3, 6:4, 13:15 z Gillesem Mullerem. Luksemburczyk awansował do ćwierćfinału wielkoszlemowego Wimbledonu.

Mecz miał niesamowity przebieg. Hiszpan przegrywał już w setach 0:2, jednak dał radę się odrodzić i to on zaczął dominować na korcie. Wygrał kolejne dwa sety i wydawało się, że wygra spotkanie.

Piąty set dostarczył kibicom niesamowitych emocji. Nadal obronił pięć piłek meczowych, jednak przy szóstej musiał skapitulować. Tenisiści zagrali w ostatniej partii aż 28 gemów, a walka trwała przez ponad 2 godziny.

Dla Mullera jest to drugi ćwierćfinał turnieju wielkoszlemowego w karierze. Nadal na ćwierćfinał w londyńskiej imprezie czekał od 2011 roku i będzie musiał poczekać przez kolejny rok.