Wisła Kraków o krok od pierwszej wygranej w sezonie. Pogoń Szczecin wyrównała w ostatniej akcji meczu [WIDEO]

Wisła o krok od pierwszej wygranej w sezonie. Pogoń wyrównała w ostatniej akcji meczu [WIDEO]
Marcin Kadziolka / Shutterstock.com
Pogoń Szczecin zremisowała z Wisłą Kraków 2:2 w niedzielnym meczu trzeciej kolejki PKO Ekstraklasy. “Portowcy” doprowadzili do wyrównania w czwartej minucie doliczonego czasu gry.
Uderzenie piłki głową przez Greka Konstantinosa Triantafyllopoulosa, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Damiana Dąbrowskiego, zapewniło podopiecznym Kosty Runjaica cenny punkt w pierwszym meczu rozegranym w tym sezonie na stadionie w Szczecinie.
Wcześniej długo wydawało się, że swoje premierowe zwycięstwo w nowych rozgrywkach odniesie Wisła Kraków.
“Biała Gwiazda” objęła prowadzenie już w trzeciej minucie gry. Dośrodkowanie z rzutu wolnego Macieja Sadloka w efektownym stylu zamienił na gola nieoczekiwanie ustawiony w tym spotkaniu na pozycji wysuniętego napastnika Jean Carlos. Był to pierwszy gol Brazylijczyka na polskich boiskach.
Pogoń wyrównała zaledwie sześć minut później, kiedy antybohaterem w zespole gości okazał się Lukas Klemenz. Środkowy obrońca Wisły najpierw zainicjował niecelnym podaniem na wysokości środka boiska kontratak rywali, a następnie niefortunnie sam skierował piłkę do własnej bramki po tym, jak Mateusz Lis wybronił uderzenie z bliskiej odległości Alexandra Gorgona.
Krakowianie ponownie wyszli na prowadzenie na początku drugiej połowy spotkania, kiedy Hiszpan Chuca wykorzystał podanie rezerwowego w tym meczu Austriaka Stefana Savicia.
Ostatecznie podopieczni Artura Skowronka na swój pierwszy komplet punktów w rozgrywkach 2020/21 będą musieli jednak jeszcze poczekać.
Wojciech_Falenta 13 Sep 2020 · 17:07