Wisła Kraków. Rafał Boguski: Cieszę się z powrotu na boisko

Rafał Boguski: Cieszę się z powrotu na boisko
Marcin Kadziolka/Shutterstock
W czwartkowe popołudnie Biała Gwiazda zmierzyła się towarzysko z Odrą Opole. Wiślacy zremisowali z pierwszoligowcem 1:1 po bramkach Martina Gomeza dla gospodarzy i Pawła Brożka dla krakowian. W drugiej połowie na boisku, po niemal 4-miesięcznej przerwie, pojawił się Rafał Boguski.
- Odra wyszła dzisiaj podstawowym składem. My natomiast w zestawieniu, w którym nigdy jeszcze nie graliśmy, dlatego braki zgrania musiały się pojawić. Dodatkowo, jak to bywa w sparingach, mieliśmy do wykonania konkretne zadania taktyczne, co zmuszało nas do takiej gry a nie innej -podsumował spotkanie pomocnik Wisły.
Rafał Boguski uważa, że mimo iż Odra przeważała, to jego zespół stworzył sobie kilka sytuacji do zdobycia gola. - Myślę, że w pierwszej połowie pokazaliśmy kilka dobrych akcji. Już w pierwszej minucie Paweł ładnie podał do Vukana i szkoda, że nie trafił. Później w niezłej sytuacji znalazł się też Manu - dodaje piłkarz.
Boguski wszedł na boisko po przerwie. Dla zawodnika była to ogromna radość. - Oczywiście, że cieszę się z powrotu na boisko. Ten czas spędzony w siłowni czy w gabinetach lekarskich już trochę zaczynał się dłużyć, dlatego wyczekiwałem momentu, kiedy będę mógł normalnie trenować i zagrać w meczu - powiedział wyraźnie zadowolony Rafał.
Powrót na boisko po tak długiej przerwie zawsze jest wyzwaniem. - Wiadomo, że po takiej pauzie braki są ogromne, szczególnie jeśli chodzi o wydolność czy motorykę. Oczywistym jest też, że trzeba czasu aby to wszystko nadrobić - uważa Boguski.
Zawodnik Białej Gwiazdy chce jak najszybciej wrócić do formy i wesprzeć drużynę. - Nad każdym brakiem będę starał się pracować. Nie mam jeszcze takiego czucia piłki, jak podczas regularnych treningów, ale wszystko to z każdym dniem będzie wracać do normy. Bardzo chcę wrócić do kadry meczowej jak najszybciej, by pomóc drużynie punktować - zapewnia nasz pomocnik.

Jakub Kreśliński21 Mar 2019 · 21:47
Źródło: wisla.krakow.pl