Wisła Kraków znowu zawiodła! GKS Tychy wygrał w szlagierze Fortuna 1 Ligi [WIDEO]

Krzysztof Porebski / pressfocus
Wisła Kraków nadal nie może złapać rytmu. "Biała Gwiazda" w meczu na szczycie Fortuna 1 Ligi przegrała z GKS-em Tychy 0:1.
Wisła od początku miała zdecydowaną przewagę, ale długo nie dochodziła do sytuacji strzeleckiej. Najlepszą miała w 19. minucie, gdy piłkę swojej połowie trafił Nedić. Wiślacy szybko przetransportowali ją w pole karne, ale bardzo dobrej okazji nie wykorzystał Villar, który strzelił prosto w Kikolskiego.
Chwilę później GKS objął prowadzenie. Miękko w pole karne dośrodkował Wojtuszek, a Ertlthaler strzałem głową pokonał wysuniętego przed bramkę Ratona.
Goście mogli podwyższyć wynik w 34. minucie. Po ich szybkim ataku wykazał się jednak Raton, który obronił strzał z kilku metrów. Wisła jeszcze przed przerwą miała szansę na wyrównanie. W pole karne wpadł Jaroch, ale strzelił obok bramki.
Goku, 23.02.2024
Druga połowa zaczęła się od wymiany ciosów. Najpierw Wojtuszek zmarnował sytuację sam na sam z Ratonem. Kilka minut później doszło do zamieszania w polu karnym gości. Piłki do ich bramki nie potrafili skierować ani Colley, ani Roman.
Wisła do końca meczu biła głową w mur. Gospodarze przeważali, ale nie potrafili wykorzystać swoich szans. Jednym z bohaterów GKS-u był Kikolski, który w 83. minucie zatrzymał uderzenia Rodado i Urygi.
GKS dzięki zwycięstwu przeskoczył na pierwsze miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi. Poczeka na odpowiedź Arki, która w niedzielę zagra ze Stalą Rzeszów. Wisła na razie jest czwarta.