Włókniarz Częstochowa ponownie lepszy od Falubazu

PGE Ekstraliga: Betard Sparta lepsza od Włókniarza
Źródło zdjęcia: asinfo.pl

forBET Włókniarz Częstochowa pokonał u siebie Falubaz Zielona Góra 52:38 w pierwszym niedzielnym meczu dwunastej rundy rozgrywek PGE Ekstraligi.

Dzięki siódmej wygranej w sezonie podopieczni Marka Cieślaka, którzy zyskali również bonus, przesunęli się na trzecie miejsce w tabeli. Zespół z Winnego Grodu doznał natomiast dziewiątej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostał na ostatnie lokacie.

* * * * * *
Kluczowe wyścigi:

Bieg 3: Grzegorz Zengota najszybciej ruszył spod taśmy, ale na dystansie szybko wyprzedził go Adrian Miedziński. Początkowo zamykający stawkę Matej Żagar efektownym atakiem minął z kolei Piotra Protasiewicza, a także Zengotę i "Lwy" po pierwszym podwójnym zwycięstwie objęły prowadzenie 10:8.

Bieg 5: Miedziński oraz Żagar ponownie szybsi od duetu przyjezdnych. Tym razem na dystansie okazali się sprytniejsi od Michaela Jepsena Jensena. Nie liczył się w walce Jacob Thorssell. Druga tego dnia podwójna wygrana gospodarzy i 19:11.

Bieg 9: Protasiewicz na dystansie okazał się szybszy od Tobiasza Musielaka, ale niezagrożonego Leona Madsena nie był w stanie dogonić. Zengota po raz drugi tego dnia zamknął stawkę i przewaga "Lwów" wzrosła do stanu 33:21.

Bieg 13. Madsen po wygranym starcie zostawił za swoimi plecami Patryka Dudka i Protasiewicza. Duet gości na dystansie zdołał rozdzielić jeszcze Żagar i po zwycięstwie 4:2 w tym wyścigu podopieczni Marka Cieślaka prowadzili 44:34 i byli już pewni trzech dużych punktów w tym spotkaniu.

Zawodnik meczu: Leon Madsen. Duńczyk po raz kolejny udowodnił, że jest filarem "Lwów" i dopisał do swojego dorobku w karierze następny komplet.

* * * * * *
forBET Włókniarz Częstochowa - Falubaz Zielona Góra 52:38

Włókniarz: Leon Madsen 15 (3,3,3,3,3), Fredrik Lindgren 14 (3,3,3,3,2), Adrian Miedziński 9 (3,3,2,1,d), Matej Żagar 9 (2,2,1,1,3), Michał Gruchalski 3 (2,1,d), Tobiasz Musielak 2 (0,1,1,0), Bartosz Świącik 0 (0,0,0).

Falubaz: Patryk Dudek 9 (2,2,3,1,0,1), Michael Jepsen Jensen 8 (2,1,1,2,2), Piotr Protasiewicz 7 (1,2,2,2,0), Jacob Thorssell 6 (1,0,2,2,1), Mateusz Tonder 6 (3,0,0,3), Grzegorz Zengota 1 (0,1,0), Damian Pawliczak 1 (1,0).

Pierwszy mecz: 46:44. Bonus. Włókniarz.

Źródło: asinfo.
Wszystkie

Sportbuzz

Dyskusja

1
12 sie 2018 | 19:40
+2
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Ojjjj cienko z Falubazem ...
{{comment.created_datetime}}
(Edytowany)
{{comment.user_score.team_A_name}}
{{comment.user_score.team_A_score}}:{{comment.user_score.team_B_score}}
{{comment.user_score.team_B_name}}
Edytuj (jeszcze przez {{minuteUnit}})
Ranking

Bukmacherzy

Tylko na Meczyki.pl: Największa oferta na rynku! Podczas rejestracji wpisz kod MEGABONUS. Kliknij w "Sprawdź", aby zapoznać się ze szczególami.

Jeden z największych legalnych bukmacherów w Polsce. Świetna, potrójna oferta startowa - kliknij w "sprawdź" i dowiedz się więcej.

Tylko na Meczykach: wpisz kod 60plnmeczyki a poza standardową ofertą powitalną, otrzymasz punkty, które można wymienić na nagrodę.

×
Włącz powiadomienia przeglądarkowe i otrzymuj od nas najważniejsze wiadomości sportowe! Kliknij w poniższą instrukcję i dowiedz się, jak to zrobić.