Włosi pokonali Hiszpanię na ME U-21. Piękne trafienie Ceballosa [WIDEO]

Marco Canoniero/Shutterstock
Włochy wygrały przed własną publicznością z Hiszpanią 3:1 (1:1) w drugim niedzielnym meczu grupy A piłkarskich ME U-21.
Na Stadio Renato Dall'Ara w Bolonii prowadzenie ekipie z Półwyspu Iberyjskiego zapewnił po dziewięciu minutach gry kapitalnym uderzeniem z dystansu Dani Ceballos.
Dziewięć minut przed przerwą wyrównał sprytnym strzałem w krótki róg Federico Chiesa, który wcześniej efektownie minął rywala.
Niespełna dwadzieścia minut po zmianie stron napastnik Fiorentiny po raz drugi wpisał się na listę strzelców, po sytuacyjnym uderzeniu z kilku metrów. Siedem minut przed końcem losy konfrontacji rozstrzygnął Lorenzo Pellegrini, wykorzystując podyktowany po analizie VAR rzut karny.
"Azzurri" w drugiej kolejce podejmą na tym samym stadionie reprezentację Polski. Zespół z Półwyspu Iberyjskiego zagra natomiast z Belgią, która na inaugurację turnieju uległa nieoczekiwanie "biało-czerwonym" 2:3.