Włoskie media zgodnie oceniły postawę Piotra Zielińskiego. "Jeden z najbardziej produktywnych zawodników"

Sipa / Press Focus
Włoskie media zgodnie oceniły grę Piotra Zielińskiego w meczu z Udinese. Polski pomocnik za swój występ zebrał przyzwoite noty.
Napoli wygrało na wyjeździe z Udinese 2:1 w meczu 15. kolejki Serie A. Losy spotkania ważył się do ostatnich chwil. "Azzurri" dopiero w 90. minucie zdołali zdobyć gola na wagę trzech punktów. W roli głównej wystąpił wówczas Bakayoko.
Piotr Zieliński na boisku przebywał do 92. minuty. Włoscy dziennikarze podkreślają, że piłkarze Napoli rozegrali kolejne słabe spotkanie, ale Polak jako jeden z nielicznych starał się coś zdziałać.
Pomocnik od "Calcionapoli24.it" otrzymał notę 6. - Polak wystąpił przeciwko swoim dawnym kolegom. W 18. min popisał się świetną akcją. Po golu dla gospodarzy na 1:1, próbował reagować, ale był zbyt osamotniony. Świetne wyczucie w ataku, ale był sam - napisano.
Identyczną ocenę Polakowi wystawili dziennikarze "Tuttomercatoweb.com". - Jak zwykle jeden z najbardziej produktywnych zawodników. Często polega na swoim geniuszu, by odmienić sytuację. Ale Udinese zagęściło środek pola i zmuszało go do poruszania się w bocznych sektorach boiska -czytamy.
Również "szóstkę" Zieliński zgarnął od "Sportmediaset". - Jego gra zaczęła się praktycznie po pół godzinie po długim ukrywaniu się. Dopiero w tym momencie zaczął wpływać na przebieg gry. A w drugiej połowie spisał się bez zarzutu - uzasadniono.
Daniel Makarewicz10 Jan 2021 · 21:48
Źródło: sportowefaktyWP