Woźniacka królową Australian Open. To jej pierwszy triumf w Wielkim Szlemie! [VIDEO]

Jimmie48 Photography / shutterstock.com
Karolina Woźniacka wygrała Australian Open! Dunka w finale pokonała Simonę Halep 7:6, 3:6, 6:4. To jej pierwszy wielkoszlemowy tytuł w karierze.
Początek meczu należał do Woźniackiej, która wygrała trzy otwierające gemy. Wydawało się, że bez większego problemu triumfuje w całej partii. Tym bardziej, że w kolejnych odsłonach zawodniczki solidarnie wygrywały przy własnym podaniu, co dało Dunce prowadzenie 5:2. Wtedy ostro do roboty wzięła się Halep, która doprowadziła do remisu. Losy seta decydowały się w tie-breaku. W nim dominowała Woźniacka - wygrała go 7-2.
Rumunka zrewanżowała się rywalce w drugim secie. Kluczowy w tej partii był ósmy gem, w którym Halep przełamała Woźniacką. Dunka nie wykorzystała swoich szans w dziewiątym gemie, w którym prowadziła już 40-15. Halep odrobiła straty i wykorzystała trzeciego setbola.
Trzecią partię świetnie zaczęła Woźniacka, która w dwóch pierwszych gemach potrafiła wyjść ze stanu 0-30. Halep jednak się nie poddawała - mocno naciskała na rywalkę i wkrótce doprowadziła do stanu 3:3.
Końcówka partii należała do Woźniackiej. Jej różnorodny tenis sprawiał olbrzymie problemy wyraźnie zmęczonej Halep. To właśnie błąd Rumunki zakończył spotkanie - przy piłce meczowej w dziesiątym gemie uderzyła w siatkę.
Karolina Woźniacka - Simona Halep 7:6, 3:6, 6:4