Wpadka Borussii Dortmund! Wiceliderzy Bundesligi zgubili punkty z beniaminkiem [WIDEO]

Borussia Dortmund nieoczekiwanie zgubiła punkty w 15. kolejce Bundesligi. Ekipa z Signal Iduna Park zremisowała 1:1 z VfL Bochum.
Podopieczni Marco Rose od pierwszego gwizdka ruszyli na rywali. Już w pierwszych minutach Manuel Riemann musiał dwukrotnie ratować Bochum po strzałach Jude'a Bellinghama i Marco Reusa. W 28. minucie golkiper poradził sobie także z kąśliwym uderzeniem Erlinga Haalanda.
Borussia przeważała, ale dała się zaskoczyć pod koniec pierwszej połowy. Sędzia podyktował rzut karny dla Bochum za przewinienie Gregora Kobela. Jedenastkę na bramkę zamienił Sebastian Polter.
Po przerwie piłkarze BVB wreszcie zdołali skierować piłkę do siatki. Gol Mariusa Wolfa nie został jednak uznany ze względu na pozycję spaloną. Rose szukał nowych rozwiązań. W drugiej połowie na boisku pojawili się Julian Brandt i Thorgan Hazard.
I to Brandt w 85. minucie zdołał doprowadzić do remisu. Ofensywny pomocnik wykończył akcję zainicjowaną przez Erlinga Haalanda.
Dortmundczycy nie zdołali zdobyć drugiej bramki. Remis sprawia, że BVB traci już sześć punktów do liderującego Bayernu Monachium.
W drugim spotkaniu rozgrywanym od godziny 15:30 Hertha Berlin wygrała 2:0 z Arminią Bielefeld. Bramki dla ekipy ze stolicy Niemiec zdobyli Stevan Jovetić i Davie Selke. Krzysztof Piątek rozpoczął mecz na ławce rezerwowych i pojawił się na murawie w 78. minucie.
Adam Kłos11 Dec 2021 · 17:25