Kolejna wpadka reprezentacji Francji! Ukraińcy urwali punkty mistrzom świata [WIDEO]

Reprezentacja Francji zanotowała kolejną wpadkę. Trzy dni temu mistrzowie świata zremisowali 1:1 z Bośnią. Takim samym wynikiem zakończył się dzisiejszy mecz "Trójkolorowych" z Ukrainą.
Selekcjoner Didier Deschamps zdecydował się na kilka zmian w składzie. Spotkanie na ławce rezerwowych rozpoczęli m.in. Raphael Varane czy Karim Benzema. Z powodu kontuzji zgrupowanie opuścił już Kylian Mbappe.
Podopieczni Ołeksandra Petrakowa od pierwszego gwizdka grali bardzo ofensywnie. W 36. minucie Ilya Zabarnyi spróbował zaskoczyć Hugo Llorisa, ale nieznacznie przestrzelił.
Tuż przed końcem pierwszej połowy Ukraińcy wyszli na prowadzenie. Pierwszą bramkę dla drużyny narodowej strzelił Mykola Shaparenko.
W 50. minucie do remisu doprowadził Anthony Martial. Napastnik Manchesteru United dopadł do piłki wrzuconej z prawego skrzydła i strzałem z bliskiej odległości pokonał Andrija Piatowa.
W drugiej połowie Deschamps posłał w bój Karima Benzemę i Moussę Diaby'ego. Zawodnik Bayeru Leverkusen w 78. minucie był bliski gola. Jego uderzenie odbiło się od słupka.
Francja próbowała, ale nie zdołała zapewnić sobie zwycięstwa. Po pięciu kolejkach "Trójkolorowi" mają na koncie dziewięć punktów i przewodzą grupie D. Warto jednak zaznaczyć, że Finlandia traci do Francuzów cztery "oczka", a rozegrała dwa spotkania mniej. I to właśnie Teemu Pukki i spółka będą ostatnimi rywalami "Les Bleus" w trakcie wrześniowego zgrupowania.
Adam Kłos04 Sep 2021 · 22:40