Wygrana Deportivo Alaves z SD Huesca

Youtube
Deportivo Alaves zremisowało na wyjeździe z SD Huesca 1:1 (1:1) w pierwszym sobotnim meczu 28. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy.
Oba gole w tym spotkaniu padły z rzutów karnych. W 11. minucie Alberto Undiano Mallenco podyktował karnego za zagranie ręką przez Martina Mantovaniego. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Jonathan Calleri i zdołał umieścić ją w siatce.
Trzy minuty później futbolówkę ręką zagrał Ximo Navarro, a karnego na gola zamienił Ezequiel Avila.
Prowadzenie przyjezdnym w 80. minucie dał John Guidetti, który dopadł do piłki zagranej z rzutu rożnego przez Guillermo Maripana i pokonał golkipera rywali. Sześć minut później wynik starcia na 3:1 dla Deportivo ustalił Jonathan Calleri, a przy jego trafieniu asystował Mubarak Wakaso.
Zespół z Aragonii ma na koncie 23 punkty i zajmuje ostatnie, 20. miejsce w tabeli. Drużyna z Kraju Basków z dorobkiem 44 "oczek" plasuje się na 5. pozycji.