Wygrana Leeds, porażki Huddersfield i Millwall, grali Polacy

YouTube
Leeds United pokonało Brentford FC 1:0 (0:0), Cardiff City wygrało z Huddersfield Town 2:1 (1:0), a Fulham FC rozbiło Millwall 4:0 (2:0) w meczach 4. kolejki Championship. Całe spotkania rozegrali Mateusz Klich (Leeds), Bartosz Białkowski (Millwall) oraz Kamil Grabara (Huddersfield).
Leeds United wygrało u siebie z Brentford FC 1:0 po golu Edwarda Nketiaha w 81. minucie. 20-latek chwilę wcześniej pojawił się na murawie.
W barwach gospodarzy całe spotkanie rozegrał Mateusz Klich, a mecz z ławki rezerwowych obserwował Mateusz Bogusz, który czeka na debiut w ekipie z Elland Road.
"Pawie" po zwycięstwie są liderem rozgrywek z dorobkiem 10 punktów. "Pszczoły" natomiast mają na koncie 4 punkty i zajmują 18. pozycję.
W gorszych nastrojach byli dwaj inni Polacy, którzy rywalizowali w środowy wieczór na zapleczu Premier League.
Kamil Grabara rozegrał 90 minut w bramce Huddersfield Town w przegranym wyjazdowym meczu z Cardiff City 1:2. 20-letniego golkipera pokonali Joe Ralls i w końcówce Junior Hoilett. Bramkę dla "The Terriers" zdobył Trevoh Chalobah.
W tabeli Championship ekipa z Walii jest dwunasta z dorobkiem 6 punktów, natomiast Huddersfield zajmuje przedostatnią, 23. pozycję z jednym punktem na koncie.
Bartosz Białkowski zagrał całe spotkanie w bramce Millwall FC. Jego zespół przegrał na wyjeździe z Fulham FC 0:4. Polaka dwukrotnie zaskoczył Ivan Cavaleiro, a po jednym golu strzelili mu Anthony Knockaert oraz Aleksandar Mitrović z rzutu karnego.
"The Cottagers" to trzeci zespół w rozgrywkach Championship z dorobkiem 9 punktów. "Lwy" natomiast są na dziewiątej pozycji, mając na koncie 7 punktów.