Wspieraj Meczyki.pl

Zauważyliśmy, że korzystasz z oprogramowania blokującego reklamy. Serwis Meczyki.pl tworzymy od wielu lat z pasji, hołdując zasadzie "kibice dla kibiców".
Dochody z reklam pomagają nam stale utrzymać redakcję i opłacać serwery, niezbędne do funkcjonowania strony.

Mamy zatem wielką prośbę o dodanie Meczyków do "białej listy" i odblokowanie wyświetlania reklam. By to zrobić, kliknij w przycisk poniżej, a następnie odśwież stronę.

Jak odblokować reklamy na Meczykach?

Wygrane Bayernu i Borussii, gole Polaków!

12 wrz 2015 | 17:42 4
Źródło zdjęcia: lev radin/Shutterstock
Napastnik Hannoveru 96, Artur Sobiech strzelił dwa gole w meczu czwartej kolejki Bundesligi. Jego drużyna przegrała na własnym stadionie 2:4 z Borussią Dortmund.

25-letni napastnik po raz pierwszy wpisał się na listę strzelców w 18. minucie gry. Po szybkim kontrataku, Leon Andreasen wyłożył 25-letniemu napastnikowi piłkę, a ten z bliska trafił do pustej bramki. Goście jeszcze przed przerwą zdołali odrobić straty i wyjść na prowadzenie. W 35. minucie gry, rzut karny wykorzystał Pierre Emerick Aubameyang, a minutę przed zakończeniem pierwszej części gry, bramkę strzelił Henrikh Mkhitaryan.

Siedem minut po zmianie stron swoją drugą bramkę zdobył Sobiech. Polak otrzymał podanie w polu karnym i mocnym uderzeniem zaskoczył Roman Buerkiego. Od 67. minuty meczu było 3:2 dla gości. Po dośrodkowaniu Matthiasa Gintera, samobójcze trafienie zaliczył Felipe. Wynik meczu na 4:2 ustalił Aubameyang, który po raz drugi poprawnie wykonał jedenastkę. Łukasz Piszczek z powodu kontuzji znalazł się poza kadrą meczową.

W starciu Bayernu Monachium z Augsburgiem, pierwszego gola zdobyli goście. Dwie minuty przed przerwą Alexander Esswein otrzymał podanie od Ja-Cheola Koo i mocnym uderzeniem pod poprzeczkę, pokonał Manuela Neuera. W 77. minucie gry piłkarze Pepa Guardioli doprowadzili do wyrównania. Robert Lewandowski przeprowadził rajd środkiem boiska i podał do Thomasa Muellera. Jego strzał zdołał obronić Marwin Hitz, ale później nie miał szans na interwencję, przy dobitce Lewandowskiego. W ostatniej minucie podstawowego czasu gry, sędzia podyktował rzut karny. Pewnie wykorzystał go Mueller, który z sześcioma golami na koncie jest liderem klasyfikacji strzelców.

W innym sobotnim meczu Bundesligi, Darmstadt pokonał Bayer Leverkusen 1:0. Sebastian Boenisch i Łukasz Załuska całe spotkanie przesiedzieli na ławce rezerwowych.

Po czterech kolejkach ligi niemieckiej, na czele tabeli są Borussia Dortmund i Bayern Monachium. Oba zespoły wygrały wszystkie dotychczasowe spotkania.

*****

Hannover 96 - Borussia Dortmund 2:4 (1:2)
Bramki: Sobiech 18, 53 - Aubameyang 35-karny, 85-karny, Mkhitaryan 44, Felipe 67-samobój

+2
BVB robiło duże błędy w obronie które dawały okazje polskiemu napastnikowi ale 100% też trzeba umieć wykorzystać. Brawo Artur !
+2
Rzadko się zdarza, żeby Sobiech strzelał i to 2 bramki w jednym meczu i to takiemu przeciwnikowi. Nie grał nadzwyczajnie po prostu wykorzystał swoje sytuacje.