Wyjazdowa porażka Bytovii. Sześć goli w Suwałkach

Wojciech Otłowski, wikicommons
Wigry Suwałki pokonały Bytovię Bytów 4:2 w pierwszym sobotnim meczu 28. kolejki Fortuna 1. Ligi. Dzięki temu wyprzedziły swojego rywala i opuściły strefę spadkową.
Gospodarze objęli prowadzenie już w szóstej minucie. Na listę strzelców wpisał się Karol Mackiewicz. Po przerwie Wigry podwyższyły wynik w drugiej połowie. Kiedy gole strzelili Filip Karbowy i Joel Huertas wydawało się, że losy meczu są już rozstrzygnięte.
W 65. minucie bramkę dla przyjezdnych zdobył Maksymilian Hebel. Kilka chwil potem goście złapali kontakt po trafieniu z rzutu karnego Filipa Burkhardta. Wigry zwycięstwo przypieczętowały w doliczonym czasie gry za sprawą Roberta Bartczaka.
Po tym zwycięstwie podopieczni Mirosława Smyły zajmują 15. miejsce w tabeli ze zdobytymi 29 punktami. W następnej kolejce zagrają na wyjeździe z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Natomiast zespół prowadzony przez Adriana Stawskiego ma taki sam dorobek i plasuje się pozycję niżej. Kolejnym rywalem Bytovii będzie Raków Częstochowa.