Wyjazdowa porażka Empoli FC z AS Romą, bronił Bartłomiej Drągowski

ASInfo
AS Roma pokonała przed własną publicznością Empoli FC 2:1 (2:1) w jedynym poniedziałkowym meczu 27. kolejki rozgrywek włoskiej Serie A.
Na Stadio Olimpico całe zawody między słupkami gości zaliczył Bartłomiej Drągowski. Młodego bramkarza z Polski zaskoczył po dziewięciu minutach gry Stephan El Shaarawy, który popisał się kapitalnym uderzeniem z dystansu.
Trzy minuty później Brazylijczyk Juan Jesus niefortunnie głową skierował piłkę do własnej bramki, ale dwanaście minut przed przerwą prowadzenie miejscowym odzyskał Patrik Schick. Rosły Czech pokonał Drągowskiego strzałem głową po koźle.
"Giallorossi", którzy kończyli mecz w osłabieniu, po zmianie stron utrzymali już korzystny wynik i dzięki trzynastej wygranej w sezonie umocnili się na piątym miejscu w tabeli. Zespół z Toskanii natomiast doznał piętnastej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostał tuż nad strefą spadkową.
Jakub Kreśliński11 Mar 2019 · 22:31