Wyjazdowa porażka Espanyolu przed derbami Barcelony

Christian Bertrand/Shutterstock
CD Leganes wygrał u siebie z Espanyolem Barcelona 2:0 w pierwszym niedzielnym meczu 18. kolejki hiszpańskiej La Liga.
Gospodarze objęli prowadzenie w 12. minucie. Martin Braithwaite doskonale przyjął piłkę, obracając się w kierunku bramki i pewnym strzałem obrok bramkarza posłał ją do siatki. Miejscowi podwyższyli wynik na początku drugiej połowy. Na 2:0 trafił Youssef En Nesyri.
Po tym zwycięstwie podopieczni Javiera Aguirre zajmują 19. miejsce w tabeli ze zdobytymi 13 punktami. W następnej kolejce zmierzą się na wyjeździe z Realem Valladolid.
Natomiast zespół prowadzony przez Pablo Machina plasuje się na ostatniej pozycji i ma 10 "oczek" na koncie. Jego kolejnym rywalem będzie w derbach FC Barcelona.