Wyjazdowa porażka Melbourne City, Budziński zagrał w drugiej połowie

YouTube
Melbourne City przegrało na wyjeździe z Newcastle Jets 1:2 (1:0) w meczu 1/2 finału fazy play-off australijskiej ekstraklasy.
Na Newcastle International Sports Centre goście spotkania objęli prowadzenie już w 14. minucie. Wówczas Nikolai Topor-Stanley niefortunnie wpakował futbolówkę do własnej bramki i zapisał na swoje konto samobójcze trafienie.
Po zmianie stron do wyrównania doprowadził Riley McGree, który w 57. minucie po dośrodkowaniu Ronalda Vargasa pokonał golkipera rywali. Gola na wagę zwycięstwa gospodarzy strzelił w 75. minucie Jason Hoffman.
Mecz na ławce rezerwowych Melbourne City rozpoczął Marcin Budziński. Polak pojawił się na boisku w 81. minucie, zmieniając Olivera Bozanica. Był to 17. ligowy występ pomocnika w trwających obecnie rozgrywkach.
Dzięki wygranej Newcastle Jets awansowało do finału, gdzie zmierzy się ze zwycięzcą pary Sydney FC (w którym gra Adrian Mierzejewski) - Melbourne Victory.