Wyjazdowa wygrana Southampton! Kontuzja Jana Bednarka. Polak nie wyszedł na drugą połowę

Stuart Martin / PressFocus
Piłkarze Southampton zainkasowali kolejne trzy punkty w rozgrywkach Premier League. "Święci" pokonali na wyjeździe Aston Villę 4:3. Kontuzji w tym spotkaniu doznał Jan Bednarek.
Ekipa z Southampton w minionych tygodniach prezentuje wysoką formę. W ostatnim czasie wygrali trzy spotkania, a jedno zremisowali. Dziś udowodnili, że te wyniki nie są przypadkowe.
W wyjazdowym spotkaniu pokonali na wyjeździe Aston Villę. W pierwszej połowie zdobyli trzy bramki. Najpierw Ward-Prowse dograł z rzutu wolnego, a Vestergaard uderzył głową i wpisał się na listę strzelców.
26-letni pomocnik rozgrywał mecz życia. Przed przerwą do asysty dołożył dwa trafienia z rzutów wolnych. Oba uderzenia były bliskie perfekcji.
Niestety, na drugą połowę nie wyszedł Jan Bednarek. Polak rozpoczął mecz w wyjściowej jedenastce, ale doznał kontuzji. W 22. minucie niebezpiecznie upadł na murawę, uderzając w nią głową. Defensor kontynuował grę, jednak w przerwie został już w szatni.
W 58. minucie było już 0:4. Do siatki futbolówkę skierował Ings.
Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 3:4. Dla gospodarzy trafienia zanotowali Mings, Watkins oraz Grealish.
Daniel Makarewicz01 Nov 2020 · 14:57