Wyjazdowe zwycięstwo Borussii Moenchengladbach

ninopavisic / shutterstock.com
Werder Brema przegrał u siebie z Borussią Moenchengladbach 1:3 w sobotnim meczu 11. kolejki niemieckiej Bundesligi. Trzy gole dla "Źrebaków" strzelił Alassane Plea.
Goście prowadzenie objęli pod koniec pierwszej połowy. Alassane Plea pięknie przyjął piłkę w polu karnym i poradził sobie z dwójką rywali. Francuski napastnik następnie technicznym uderzeniem lewą nogą w kierunku dalszego słupka pokonał bramkarza Werderu.
Ten sam zawodnik podwyższył wynik tuż po przerwie. Płaski dośrodkowanie z rzutu rożnego, Plea oddał strzał prawą nogą, po którym był rykoszet, a futbolówka wylądowała w siatce między nogami golkipera. Werder było stać tylko na zdobycie bramki honorowej, której autorem był Nuri Sahin.
Po tym zwycięstwie "Źrebaki" zajmują drugie miejsce w tabeli ze zdobytymi 23 punktami. W następnej kolejce podejmą Hannover 96. Natomiast "Zielono-Biali" plasują się na ósmej pozycji z 17 "oczkami" na koncie. Ich kolejnym ligowym rywalem będzie na wyjeździe SC Freiburg.
Pełne 90 minut rozegrał Marcin Kamiński. Jego Fortuna Dusseldorf pokonała Herthę Berlin 4:1, grając od 41. minuty z przewagą jednego zawodnika. Drużyna, do której Polak jest wypożyczony cały czas zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli.