Wyjazdowe zwycięstwo Celty Vigo z Levante

Natursports/Shutterstock
Piłkarze Celty Vigo pokonali na wyjeździe Levante UD 2:1 (2:0) w poniedziałkowym meczu drugiej kolejki hiszpańskiej ekstraklasy.
Pierwszy gol na Estadio Ciudad de Valencia padł już w 10. minucie spotkania. Wówczas Pione Sisto dopadł do piłki zagranej na pole karne i w prawy górny róg pokonał golkipera rywali.
Przyjezdni powiększyli przewagę w 35. minucie za sprawą trafienia Maximiliano Gomeza Gonzaleza. Urugwajski napastnik wykorzystał dośrodkowanie Pione Sisto i pewnym uderzeniem wpakował futbolówkę do siatki.
Jedynego gola dla gospodarzy strzelił w 78. minucie Jose Morales, który skutecznie uderzał z rzutu karnego.
W następnej kolejce podopieczni Paco Lopeza zagrają z Valencią CF, z kolei zawodnicy Antonio Ricardo podejmą Atletico Madryt.