Wyjazdowe zwycięstwo Deportivo Alaves z Villarrealem

Brais Seara / shutterstock.com
Villarreal CF uległ u siebie Deportivo Alaves Vitoria 1:2 (0:0) w drugim sobotnim meczu 26. kolejki rozgrywek hiszpańskiej Primera Division.
Na Estadio de la Ceramica wszystkie bramki padły dopiero po zmianie stron. Dziewięć minut po przerwie skutecznym strzałem głową popisał się Chilijczyk Guillermo Maripan.
Siedem minut później wyrównał z rzutu karnego Santi Cazorla, ale trzynaście minut przed końcem technicznym strzałem pod poprzeczkę zapewnił gościom trzy punkty Takashi Inui. Drugą asystę przy trafieniu Japończyka zaliczył Jony.
Dzięki jedenastej wygranej w sezonie zespół z Kraju Basków awansował na czwarte miejsce w tabeli. "Submarinos" doznali natomiast jedenastej porażki w bieżących rozgrywkach i otwierają strefę spadkową klasyfikacji.