Wyjazdowe zwycięstwo Interu Mediolan

charnsitr / shutterstock.com
Piłkarze Frosinone Calcio ulegli u siebie Interowi Mediolan 1:3 (0:2) w ostatnim niedzielnym meczu 32. kolejki rozgrywek włoskiej Serie A.
Na Stadio Benito Stirpe prowadzenie przyjezdnym zapewnił po niespełna dwudziestu minutach gry Radja Nainggolan. Belg zaskoczył golkipera gospodarzy strzałem głową po dośrodkowaniu w pole karne Danilo D'Ambrosio. Osiem minut przed przerwą podwyższył z rzutu karnego Chorwat Ivan Perisić.
Szesnaście minut po zmianie stron kontaktowe trafienie uzyskał Francesco Cassata, ale

"Nerazzurri" na więcej nie pozwolili już rywalom. Sukces zespołu z Lombardii przypieczętował jeszcze w doliczonym czasie gry Urugwajczyk Matias Vecino.
Osiemnastokrotni mistrzowie Włoch, po osiemnastej wygranej w sezonie, umocnili się na trzecim miejscu w tabeli. Beniaminek doznał natomiast dziewiętnastej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostał przedostatni w klasyfikacji. Słabszy dorobek ma jedynie zamykające stawkę i już zdegradowany do Serie B zespół Chievo Werona.
Jakub Kreśliński14 Apr 2019 · 22:24