Wyjazdowe zwycięstwo Manchesteru United

Ververidis Vasilis/Shutterstock
Manchester United pokonał na wyjeździe Watford FC 2:1 w ostatnim sobotnim meczu angielskiej Premier League. Dla drużyny z Old Trafford to trzecie zwycięstwo w sezonie.
Od początku spotkania na Vicarge Road lepiej prezentowali się goście. "Czerwone Diabły" udokumentowały przewagę dwoma golami w pierwszej połowie w odstępie niecałych 180 sekund. Po dośrodkowaniu z lewego skrzydła piłkę do bramki brzuchem skierował Romelu Lukaku.
Drugi gol był pięknej urody. Dośrodkowanie z rzutu rożnego i zgranie futbolówki głową przez Marouane'a Fellainiego. Tę na klatkę piersiową przyjął sobie Chris Smalling i pięknym strzałem z powietrza nie dał szans na interwencję Benowi Fosterowi.
Goście mieli pełną kontrolę nad przebiegiem gry, ale przysnęli w 65. minucie. Abdoulaye Doucoure dograł w pole karne do zupełnie niepilnowanego Andre Gray'a. Napastnik "Szerszeni" mocnym strzałem pod poprzeczkę pokonał Davida de Geę. Na więcej miejscowych nie było już stać. United, którzy skończyli mecz w osłabieniu, bo drugą żółtą kartkę w doliczonym czasie gry otrzymał Nemanja Matić, w pełni zasłużenie sięgnęli po komplet punktów.
Po tej porażce podopieczni Javiera Garcii zajmują czwarte miejsce ze zdobytymi 12 "oczkami". W następnej kolejce zagrają na wyjeździe z Fulham FC.
Natomiast zespół prowadzony przez Jose Mourinho plasują się na ósmej pozycji z dziewięcioma punktami na koncie. Jego kolejnym rywalem będą Wolverhampton Wanderers.